Clash Royale

Ücretsiz Strateji Oyunu
BİLGİ
  • Lisans Ücretsiz
  • Boyut 87 MB
  • Version 1.2.3
  • Dil Türkçe
  • Firma Supercell
Clash of Clans'ın yaratıcısı Supercell'in yeni oyunu sizlerle; Clash Royale!

Bundan tam 1 yıl önce adeta ortalığı kasıp kavuran, dünyada ve ülkemizde binlerce oyuncunun takip edip oynadığı Clash of Clans üreticisi Supercell'in piyasaya sürdüğü yepyeni oyun olan Clash Royale Android mağazasında kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Oyun açılışında Supercell'in klasik müziğinin ardından yeni bir Arayüz bizi karşılıyor. Bu arada hemen belirtelim oyun için internet bağlantısı gerekmekte. Oyunda Clash of Clans'tan tanıdığımız birçok karakter var. Her oyuncunun kendine ait bir kart seti var. Oyun temelinde bir kule savunma oyunu. Öncelikli amaç size ait olan ana kuleyi savunmak. Tabi bununla yetinmeyip rakibiniz kuleleri stratejik saldırılar da düzenlemeniz gerekiyor. Her iki tarafında 3'er kulesi bulunuyor. Bu kulelerden en çok kim yıkarsa, oyunu kazanıyor. Oyunda başlangıçta yarı alanı geçip karakter yerleştirilemez iken, düşman kalesi yıktıkça, yıkılan kalenin etrafı da bizim için aktif hale geliyor ve oralara da karakter yerleştirebiliyoruz. Elinizde bulunan mevcut kartların hepsinin birbirinden farklı etki ve özellikleri var. Örneğin "devler" bu oyunda da en güçlü kart olarak karşımıza çıkıyor. "Baby Dragon" kartları ortalama bir etkiye sahip olmazsa olmazlarımızdan. Bu oyunda da size gelen kartlar 3 farklı güç sınıfı olarak karşımıza çıkıyor.

Oyunda farklı olarak elinize gelecek kartların neler olduğunu bilmiyorsunuz. Sadece sol alt köşede bir sonraki kart size gösteriliyor. Böylece saldırı esnasında kısa süreli stratejinizi belirleyebiliyorsunuz. Oyun başlangıçta kullanıcılara 7 maçlık bir deneme ve antrenman modu sunuyor. Zaten 7 karşılaşmanın tamamına ihtiyaç duymadan 3-4 seferde oyuna iyi bir hâkimiyet sağlayabiliyorsunuz.

Antrenman modunun ardından ben de "clan" açabilirim artık diyorsanız biraz sabretmeniz gerekecek çünkü yeni bir "clan" oluşturup diğer kullanıcıların bu oyunlara katılmasını beklemek için 3. Seviyeye gelmiş olmanız gerekiyor. Ardından Arena 1? de multiplayer olarak gerçek karakterler ile oynamaya başlayabilirsiniz. Her karakterin iksir puanı var ve yerleştirdiğimizde bu puanlar bizden eksiliyor. Her bir savaş için 3 dakikalık süre var. Eğer berabere biterse uzatma süresi ekleniyor. 

Kısacası yabancı olmadığımız bir oyun. Clash of Clanns, Heartstone, plants gibi oyunlardan alışık olduğumuz karakterleri ve stratejisi var. Efeklerin gayet başarılı kullanıldığı oyunda ayrıca oyun esnasında rakibiniz ile mesajlaşabildiğiniz bir bölümde var. 87 MB büyüklüğündeki oyun Türkçe dil desteği ile Android mağazasında sizi bekliyor. İyi eğlenceler!

Daha Fazla Göster
Clash Royale indir
DİĞER SÜRÜMLER